04.05.2022

Zastanawiasz się jaki kolor dobrać, aby pasował do elewacji ?

Na początku trzeba przyjrzeć się stylowi budynku. Jest to ważny krok, ponieważ dobór kolor dachu nie może kłócić się ze stylem nieruchomości. Jednym z najczęściej wybieranym stylem budynków jest tradycyjny. Charakteryzuje się on przytulnym wyglądem oraz ciepłymi barwami elewacji. Przy takim stylu najczęściej stawia się na miedziane lub czerwone pokrycie dachu.
Jakie kolory dobierane są przy pozostałych stylach ?
- budynki w stylu nowoczesnym doskonale komponują się z zimnymi barwami (odcienie - błękitów, zieleni, czerni i szarości)- styl śródziemnomorski ma znacznie rozległy zakres barw zadaszenia. W tym przypadku pasuje zarówno żółć, czerwień, brąz czy miedź- przy stylu minimalistycznym zadaszenie jest zazwyczaj w ciemnych kolorach. Na przykład takich jak czerń lub szarość- przy stylu rustykalnym warto postawić na odcienie zieleni, miedzi lub brązu- głównym kolorem pokrycia dachowego przy stylu skandynawskim, jest szarość i jej różne odcienie (zazwyczaj te jaśniejsze)
W kolejnych postach dowiecie się:1. Jak dobrać odpowiedni kolor okien i drzwi do koloru elewacji i dachu?2. Jak odpowiednio dobrać kolor elewacji, aby dobrze komponowała się z dachem?
Masz jakieś pytania? Nie jesteś czegoś pewny? Chcesz zapytać o wycenę?

Napisz lub zadzwoń:

tel: 787 347 882

email: biuro@konserwacjadachow.pl