Dach jest jak tarcza chroniąca budynek przed nieprzewidywalnymi kaprysami pogody. Nie tylko pełni funkcję ochronną, ale również ma znaczący wpływ na efektywność energetyczną domu, izolując go przed zimnem w sezonie jesienno-zimowym oraz upałem w lecie.


Dlatego też tak ważne jest, aby dach był regularnie konserwowany, co pozwoli utrzymać go w dobrym stanie przez długi czas. Malowanie i czyszczenie dachów oraz dachówek w Balicach to jedne z najważniejszych czynności, które należy wykonywać w tym celu.


Jako firma wykonaliśmy kilkaset usług montażowych, renowacyjnych i naprawczych na terenie Małopolski (Kraków, Skawina, Wieliczka, Chrzanów) i Śląska (Bielsko-Biała, Katowice, Tychy) dla wielu klientów prywatnych, przedsiębiorstw i instytucji. Jeżeli więc szukasz specjalistów w tej branży, skorzystaj z naszej pomocy – zadbamy o Twój dach w sposób kompleksowy!


Malowanie dachu, czyszczenie, czy impregnacja dachówki – jak najlepiej zadbać o poszycie dachowe?


Zarówno malowanie dachu, jak i impregnacja to metody konserwacji poszycia dachowego, które mają na celu przedłużenie jego trwałości oraz poprawę wyglądu zewnętrznego. Wybór odpowiedniej metody zależy od kilku czynników, w tym od rodzaju materiału, z którego wykonany jest dach, jego aktualnego stanu oraz celów, jakie chcemy osiągnąć.


I tak malowanie dachów i dachówek w Balicach jest ważne przede wszystkim ze względu na estetykę. Wymalowany dach wygląda schludnie i elegancko, co może wpłynąć pozytywnie na wizerunek całego domu. Dodatkowo, malowanie dachu zabezpiecza go przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych, takich jak promieniowanie UV czy wilgoć, co zwiększa jego trwałość i odporność na uszkodzenia.


Czyszczenie dachów i dachówek również jest ważne dla zachowania ich dobrego stanu. Brud, mchy i porosty, które osiadają na dachu, mogą powodować jego uszkodzenia oraz zwiększać ryzyko powstania przecieków. Regularne usuwanie brudu i mchów pozwala zachować dach w dobrym stanie i wydłuża jego żywotność.


Z kolei impregnacja jest szczególnie polecana dla dachów ceramicznych, betonowych czy z łupka, gdzie stosuje się specjalne środki impregnujące, które wnikają w porowatą strukturę dachówki, chroniąc ją od wewnątrz.


Którą opcję wybrać? Czasami trudno to ocenić na pierwszy rzut oka, a przecież zabezpieczenie dachu powinno być dostosowane do jego stanu i potrzeb. Najlepszą metodą jest połączenie wszystkich trzech sposobów, ale nie zawsze jest to możliwe.


Posiadamy wieloletnią praktykę i doświadczenie, które pozwala nam wspomagać klientów także merytorycznie, jeżeli więc potrzebujesz pomocy, z czystym sumieniem polecamy nasze usługi. Fachowe doradztwo, duży bagaż doświadczeń w pracach związanych z renowacją dachów i know-how w budownictwie, to nasze największe atuty. Warto przekonać się o nich osobiście.


Nie tylko konserwacja dachu, czyli inne prace, które możemy dla Ciebie wykonać


Pierwszą konserwacje dachu wykonaliśmy już wiele lat temu i od tego czasu zbieraliśmy doświadczenie w różnych regionach Polski, a nawet za jej granicami. Zauważyliśmy, że wśród naszych klientów istnieje potrzeba bardziej kompleksowych usług, dlatego też rozbudowaliśmy naszą ofertę o dodatkowe punkty.


Zobacz, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić!

  • Czyszczenie, impregnacja i malowanie dachówki.
  • Demontaż i montaż rynien.
  • Malowanie i mycie elewacji.
  • Prace związane z czyszczeniem kostki brukowej.
  • Usługa usuwania zalegającego śniegu z dachu.


Działamy szybko, sprawnie i w oparciu o branżowe standardy, co daje gwarancję dobrej jakości w dobrej cenie. Współpraca z nami to najlepsza inwestycja w bezpieczną przyszłość Twojego domu.


Podsumowując, malowanie i czyszczenie dachów oraz dachówek w Balicach to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa i trwałości. Aby jednak mieć pewność, że proces malowania przebiegnie prawidłowo, warto go zlecić specjalistom z branży.


Z naszej strony zapewniamy solidne wykonanie usług, dzięki czemu praca wykonana jest na 110 procent.


Komu zlecić malowanie dachu w Balicach? Mamy nadzieję, że teraz Twoją odpowiedzią będziemy my. Sprawdź nasz profesjonalizm w praktyce, zgłaszając się do nas, a my zajmiemy się Twoim dachem najlepiej jak to możliwe.

author image

Anta Company

author image

Paweł Nowak

Profesjonalne wykonanie wysokiej jakości materiały Terminowo wykonana usługa.Bardzo polecam !!!!

author image

elgos

Zleciłem naprawę i malowanie dachu. Ekipa dotarła w umówionym terminie, praca wykonana została szybko i bardzo starannie. Dodatkowo fachowcy założyli na dachu śniegołapy, które będą wstrzymywały zsuwający śnieg. Efekt końcowy bardzo dobry. Teraz dach wygląda jak nowy. Polecam serdecznie firmę: ALPIN SZOSTEK MALOWANIE DACHÓW

author image

Bogusław Guzik

Bardzo profesjonalna firma polecam

author image

Tomasz Podgórski

FIRMA ALPIN SZOSTEK MALOWANIE DACHÓW W SPOSÓB SOLIDNY, PROFESJONALNY I TERMINOWY DOKONAŁA RENOWACJI DACHU NA MOIM DOMU. JESTEM BARDZO USATYSFAKCJONOWANY REZULTATEM I BEZ ZASTRZEŻEŃ REKOMENDUJĘ USŁUGI TEJ FIRMY PRZYSZŁYM KONTRAHENTOM. TOMASZ PODGÓRSKI, KRAKÓW UL. CHABROWA 3

author image

Ula Ponikiewska

Wymiana rynien po zerwaniu przez śnieg i lód. Wszystko na czas zgodnie z umową i wyceną. Firma zna się na rzeczy, godna polecenia

author image

Anna Tucka

Firma Alpin Szostek malowała u mnie dach prawie rok temu. Bardzo gorąco ich polecam. Szybka wycena, szybka realizacja. Dach profesjonalnie umyty i pomalowany. Nic nie dzieje się z farbą. Wygląda pięknie. Panowie bardzo mili. Super firma!

author image

Celina Polak

Szybka i profesjonalna usługa z gwarancją wykonania. Dach wyczyszczony i pomalowany w trzy dni, plus drobne naprawy poszycia dachowego . Z całą pewnością polecam.

author image

Jacek Jarosz

Firma godna polecenia, dach jak nowy. Do pracy podchodzą rzetelnie. Polecam

author image

Marzena Matuszewska

author image

Tomasz Matuszewski

Firma i świadczone przez nią usługi charakteryzuje profesjonalizm , solidność i przystępne ceny. Skorzystałem z ich usług przy uszczelnianiu kominów czyszczeniu dachu i obróbkach blacharskich. Polecam w 100 % usługi tej firmy

author image

Pawel Gracjasz

author image

Bartosz Wnuk

Fachowo wykonana zmiana gontów dachowych oraz malowanie stromego dachu. Sprawnie wykonane zlecone prace.

author image

Marek Domagalski

author image

Sławomir Gigiewicz

Dach pomalowany profesjonalnie. Czasu na wykonanie zlecenia było mało- ale firma stanęła na wysokości zadania. Polecam!