Profesjonalne malowanie dachów to usługa, która powinna być wykonywana z regularnością dostosowaną do warunków, jakie panują w danej lokalizacji oraz rodzaju użytych materiałów pokryciowych.
W Polsce pogoda jest kapryśna i zmienna, a różne pory roku sprawiają, że nasze dachy nie mają łatwego zadania. Dlatego też powinny być regularnie konserwowane.
Nasza firma specjalizuje się w malowaniu i czyszczeniu dachów i dachówek w Krakowie. Wiemy, jak ważna jest to część każdego domu, dlatego zawsze stawiamy na jakość i profesjonalizm. Bez względu na to, czy chodzi o malowanie czy czyszczenie, dbamy o to, by praca była wykonana w sposób dokładny i staranny.
Nasze usługi gwarantują nie tylko estetyczny wygląd dachu, ale również zwiększenie trwałości i ochronę przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Wybierając naszą firmę, zapewnisz sobie nie tylko profesjonalne wykonanie usługi, ale również spokój ducha i pewność, że Twoje zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi jest solidne i przetrwa długie lata.

Kiedy warto zdecydować się na malowanie dachu?

Wiele osób odwleka decyzję o renowacji poszycia, przez co malowanie dachówki staje się w pewnym momencie palącym problemem. A przecież lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego warto wiedzieć, kiedy jest czas na pełne malowanie dachów, a kiedy wystarczą drobne prace konserwatorskie.
Decyzja o malowaniu dachu powinna być podjęta w oparciu o kilka kluczowych czynników:
 • Wiek i stan obecnego pokrycia,
 • warunki atmosferyczne,
 • występowanie mchu i glonów,
 • przecieki i widoczne uszkodzenia,
 • modernizacja wyglądu domu,
 • ochrona przed korozją,
 • zalecenia producenta.
Jeżeli dach ma widoczne ogniska korozji i niepokojące uszkodzenia, to powierzchnię trzeba dodatkowo zabezpieczyć, aby zapewnić odpowiednią szczelność poszycia. Czasami jednak takie zmiany nie są widoczne gołym okiem, ale już wtedy mogą wpływać na wygląd dachu i jego żywotność.
Aby więc mieć całkowitą pewność, że usługa wykonana zostanie na profesjonalnym poziomie, warto zlecić ocenę stanu dachu specjalistom. Nasza firma zapewnia indywidualne podejście do każdego zlecenia, pełen profesjonalizm i wieloletnie doświadczenie, które wykorzystujemy na korzyść naszych klientów.
Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą i skorzystania z naszych usług!

Inne prace, które możemy dla Ciebie wykonać

Od wielu lat zajmujemy się malowaniem dachów, oferując naszym klientom profesjonalne podejście, dobry kontakt i wsparcie na każdym etapie pracy. Zauważyliśmy jednak, że istnieje zapotrzebowanie na bardziej kompleksowe podejście, które pozwoli na szerszą renowację domu i okolic. Dlatego też wprowadziliśmy nowe usługi!
 • Impregnacja i malowanie dachów (Kraków, Skawina, Wieliczka i okolice).
 • Czyszczenie i malowanie elewacji.
 • Pomoc w doborze farby i innych materiałów.
 • Usuwanie porostów i innych zanieczyszczeń (mech, glony).
 • Renowacja kostki brukowej.
 • Odśnieżanie dachów.
Niezależnie od rodzaju zlecenia i stopnia jego skomplikowania, działamy szybko, sprawnie i terminowo – z nami Twoje pokrycie dachowe jest w najlepszych rękach. Do malowania dachu i innych prac renowacyjnych używamy tylko wysokiej klasy sprzętu (np. myjki pod wysokim ciśnieniem), co zapewnia bezpieczeństwo pracy i jej dużą jakość.
Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie i komforcie życia w domu, to warto pomyśleć o malowaniu i czyszczeniu dachu już teraz, bo z każdym rokiem problemy mogą się nawarstwiać i będzie potrzebna większa ingerencja.
Gwarantujemy, że malowanie i czyszczenie dachów i dachówek w Krakowie z naszą firmą to najlepszy wybór dla Twojego domu. O tym jednak najlepiej przekonać się samemu, do czego serdecznie zachęcamy.
Zaufaj nam i skorzystaj z naszych usług już dzisiaj! Nasi fachowcy są gotowi, aby zająć się Twoim dachem w dogodnym dla Ciebie terminie – napisz lub zadzwoń, żeby go zarezerwować.
author image

Anta Company

author image

Paweł Nowak

Profesjonalne wykonanie wysokiej jakości materiały Terminowo wykonana usługa.Bardzo polecam !!!!

author image

elgos

Zleciłem naprawę i malowanie dachu. Ekipa dotarła w umówionym terminie, praca wykonana została szybko i bardzo starannie. Dodatkowo fachowcy założyli na dachu śniegołapy, które będą wstrzymywały zsuwający śnieg. Efekt końcowy bardzo dobry. Teraz dach wygląda jak nowy. Polecam serdecznie firmę: ALPIN SZOSTEK MALOWANIE DACHÓW

author image

Bogusław Guzik

Bardzo profesjonalna firma polecam

author image

Tomasz Podgórski

FIRMA ALPIN SZOSTEK MALOWANIE DACHÓW W SPOSÓB SOLIDNY, PROFESJONALNY I TERMINOWY DOKONAŁA RENOWACJI DACHU NA MOIM DOMU. JESTEM BARDZO USATYSFAKCJONOWANY REZULTATEM I BEZ ZASTRZEŻEŃ REKOMENDUJĘ USŁUGI TEJ FIRMY PRZYSZŁYM KONTRAHENTOM. TOMASZ PODGÓRSKI, KRAKÓW UL. CHABROWA 3

author image

Ula Ponikiewska

Wymiana rynien po zerwaniu przez śnieg i lód. Wszystko na czas zgodnie z umową i wyceną. Firma zna się na rzeczy, godna polecenia

author image

Anna Tucka

Firma Alpin Szostek malowała u mnie dach prawie rok temu. Bardzo gorąco ich polecam. Szybka wycena, szybka realizacja. Dach profesjonalnie umyty i pomalowany. Nic nie dzieje się z farbą. Wygląda pięknie. Panowie bardzo mili. Super firma!

author image

Celina Polak

Szybka i profesjonalna usługa z gwarancją wykonania. Dach wyczyszczony i pomalowany w trzy dni, plus drobne naprawy poszycia dachowego . Z całą pewnością polecam.

author image

Jacek Jarosz

Firma godna polecenia, dach jak nowy. Do pracy podchodzą rzetelnie. Polecam

author image

Marzena Matuszewska

author image

Tomasz Matuszewski

Firma i świadczone przez nią usługi charakteryzuje profesjonalizm , solidność i przystępne ceny. Skorzystałem z ich usług przy uszczelnianiu kominów czyszczeniu dachu i obróbkach blacharskich. Polecam w 100 % usługi tej firmy

author image

Pawel Gracjasz

author image

Bartosz Wnuk

Fachowo wykonana zmiana gontów dachowych oraz malowanie stromego dachu. Sprawnie wykonane zlecone prace.

author image

Marek Domagalski

author image

Sławomir Gigiewicz

Dach pomalowany profesjonalnie. Czasu na wykonanie zlecenia było mało- ale firma stanęła na wysokości zadania. Polecam!