Malowanie dachów Szczyrk

Dach to jedna z najważniejszych części każdego budynku, która spełnia wiele istotnych funkcji, m.in. chroni nas przed warunkami atmosferycznymi, zapewnia izolację cieplną i akustyczną oraz wpływa na wygląd całego obiektu.

Niestety, zarówno pogoda i różnego rodzaju zabrudzenia, jak i upływ czasu przyczyniają się do niszczenia pokrycia dachowego, a tym samym do obniżenia jego podstawowych funkcjonalności. Na szczęście można zadbać o odpowiednie zabezpieczenie dachu i tym samym przywrócić mu dawny blask.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na poprawę stanu dachu jest jego malowanie. Zabieg ten chroni dach przed korozją, szkodliwym działaniem promieni słonecznych i wilgoci, która może z czasem prowadzi do powstania grzybów i mchu na powierzchni. Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że regularne malowanie dachu przedłuża jego trwałość, pozytywnie wpływa na estetykę i pozwala zapobiec wielu problemom.

Usługi malowania dachu

Czyszczenie dachów i dachówek to inny bardzo ważny zabieg, który należy wykonywać regularnie, aby zachować ich dobry stan i uniknąć kosztownych napraw. Niezależnie od tego, czy dach wykonany jest z dachówki ceramicznej, betonowej, blachodachówki czy innej powłoki, regularne konserwacje i renowacje są niezbędne dla utrzymania jego trwałości i wydajności, a także wpływają na jego estetykę.

Oto kilka powodów, dlaczego regularne czyszczenie i konserwacja dachu są ważne:

 • usuwanie osadów i zabrudzeń - poprawa efektywności w odprowadzaniu wody deszczowej i śniegu oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia uszkodzeń;

 • zapobieganie wilgoci - wilgoć może prowadzić do rozwoju pleśni, grzybów i innych problemów, które osłabiają strukturę dachu i wpływają na jakość i estetykę wnętrz;

 • zwiększenie trwałości pokrycia dachowego - dach będzie służył przez dłuższy czas bez potrzeby częstych napraw;

 • estetyka - czysty i zadbany dach poprawia wygląd całego budynku, co ma znaczenie zarówno dla jego wartości rynkowej, jak i ogólnego wizerunku;

 • ochrona przed szkodnikami - regularne czyszczenie i konserwacja dachu pomagają w ochronie przed szkodnikami, takimi jak ptaki, gryzonie czy szerszenie, które mogą uszkodzić pokrycie dachu i spowodować poważniejsze szkody

 • naprawa minimalnych uszkodzeń na ich początkowym etapie - wczesna naprawa minimalnych uszkodzeń, takich jak pęknięcia czy niewielkie ubytki w pokryciu, zapobiega eskalacji problemów i potencjalnie większym uszkodzeniom, co może być kosztowne w późniejszych fazach.

 • większe bezpieczeństwo - regularne utrzymanie dachu zapewnia większe bezpieczeństwo mieszkańcom budynku, ponieważ minimalizuje ryzyko nagłych awarii czy wypadków spowodowanych przez zaniedbania w konserwacji (np. spadające dachówki).

Jak widać, regularne malowanie dachu (minimum raz na kilkanaście lat) to wyjątkowo ważna kwestia. Zaniedbania w tym zakresie mogą prowadzić do poważniejszych problemów, także finansowych, w przyszłości.

Nasza firma oferuje m.in. mycie i malowanie dachów w Szczyrku oraz okolicach. Zapewniamy fachowe doradztwo, bezproblemową renowację i szybkość działania. Skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów.

Montaż rynien, malowanie elewacji i inne usługi – Szczyrk i okolice

Renowacja dachu to nie jest jedyna usługa, którą mamy w swojej ofercie. Wiemy, że najlepsze rozwiązanie to takie, które łączy w sobie kompleksowe podejście, dlatego też możemy wykonać:

 • czyszczenie dachów z dachówki, blachy, blachodachówki,

 • montaż i naprawa rynien oraz ich czyszczenie,

 • impregnacja dachu,

 • renowacja kostki brukowej,

 • malowanie elewacji.

Dbamy o to, aby zapewnić klientom szeroki zakres usług związanych z renowacją, konserwacją i poprawą estetyki ich budynków. Oferując kompleksowe podejście, możemy zaspokoić różnorodne potrzeby klientów i pomóc im utrzymać ich nieruchomości w dobrym stanie przez długi czas.

Jeszcze nigdy proces renowacji nie był tak prosty. Przekonaj się o tym osobiście i skorzystaj z naszej oferty już teraz.

author image

Anta Company

author image

Paweł Nowak

Profesjonalne wykonanie wysokiej jakości materiały Terminowo wykonana usługa.Bardzo polecam !!!!

author image

elgos

Zleciłem naprawę i malowanie dachu. Ekipa dotarła w umówionym terminie, praca wykonana została szybko i bardzo starannie. Dodatkowo fachowcy założyli na dachu śniegołapy, które będą wstrzymywały zsuwający śnieg. Efekt końcowy bardzo dobry. Teraz dach wygląda jak nowy. Polecam serdecznie firmę: ALPIN SZOSTEK MALOWANIE DACHÓW

author image

Bogusław Guzik

Bardzo profesjonalna firma polecam

author image

Tomasz Podgórski

FIRMA ALPIN SZOSTEK MALOWANIE DACHÓW W SPOSÓB SOLIDNY, PROFESJONALNY I TERMINOWY DOKONAŁA RENOWACJI DACHU NA MOIM DOMU. JESTEM BARDZO USATYSFAKCJONOWANY REZULTATEM I BEZ ZASTRZEŻEŃ REKOMENDUJĘ USŁUGI TEJ FIRMY PRZYSZŁYM KONTRAHENTOM. TOMASZ PODGÓRSKI, KRAKÓW UL. CHABROWA 3

author image

Ula Ponikiewska

Wymiana rynien po zerwaniu przez śnieg i lód. Wszystko na czas zgodnie z umową i wyceną. Firma zna się na rzeczy, godna polecenia

author image

Anna Tucka

Firma Alpin Szostek malowała u mnie dach prawie rok temu. Bardzo gorąco ich polecam. Szybka wycena, szybka realizacja. Dach profesjonalnie umyty i pomalowany. Nic nie dzieje się z farbą. Wygląda pięknie. Panowie bardzo mili. Super firma!

author image

Celina Polak

Szybka i profesjonalna usługa z gwarancją wykonania. Dach wyczyszczony i pomalowany w trzy dni, plus drobne naprawy poszycia dachowego . Z całą pewnością polecam.

author image

Jacek Jarosz

Firma godna polecenia, dach jak nowy. Do pracy podchodzą rzetelnie. Polecam

author image

Marzena Matuszewska

author image

Tomasz Matuszewski

Firma i świadczone przez nią usługi charakteryzuje profesjonalizm , solidność i przystępne ceny. Skorzystałem z ich usług przy uszczelnianiu kominów czyszczeniu dachu i obróbkach blacharskich. Polecam w 100 % usługi tej firmy

author image

Pawel Gracjasz

author image

Bartosz Wnuk

Fachowo wykonana zmiana gontów dachowych oraz malowanie stromego dachu. Sprawnie wykonane zlecone prace.

author image

Marek Domagalski

author image

Sławomir Gigiewicz

Dach pomalowany profesjonalnie. Czasu na wykonanie zlecenia było mało- ale firma stanęła na wysokości zadania. Polecam!