Dach to bez wątpienia jedna z najważniejszych części każdego budynku, która spełnia wiele istotnych funkcji, m.in. chroni nas przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, zapewnia termoizolację cieplną i akustyczną oraz wpływa na wygląd całego obiektu.
Niestety, to wszystko sprawia, że dachówki i inne materiały, którymi pokrywa się poszycie dachowe, są narażone na szybsze niszczenie, a to z kolei prowadzi do obniżenia właściwości ochronnych. Błędne koło, które na szczęście można przerwać.
Jednym z najskuteczniejszych sposobów na długotrwałą poprawę stanu dachu jest jego malowanie. Dzięki temu zabiegowi dach odzyskuje swój estetyczny wygląd, a także zyskuje dodatkową ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
Co ważne, wymalowanie dachu to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim praktycznych korzyści. Zabieg ten chroni dach przed korozją, szkodliwym działaniem promieni słonecznych i wilgoci, które z biegiem czasu mogą prowadzić do powstania grzybów i mchu na powierzchni.
Jako firma posiadamy doświadczenie w zakresie renowacji dachów, które wykorzystujemy na rzecz klientów indywidualnych, firm i przedsiębiorstw. Działamy na terenie całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem Małopolski (Krzeszowice, Wadowice, Kraków) i Śląska (Bielsko-Biała, Katowice, Sosnowiec).
Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić i przekonaj się osobiście, że renowacja dachu to najlepszy sposób na zabezpieczenie budynków.

Jak powinno wyglądać profesjonalne malowanie dachu?

Malowanie dachów to zadanie, które można wykonać samodzielnie, ale z uwagi na wymagania bezpieczeństwa i jakość pracy często zleca się je profesjonalistom. Oto kroki, które należy podjąć, aby wszystko przebiegło profesjonalnie:
  1. Kontakt z firmą i wycena usługi.
  2. Przygotowanie, czyli mycie dachów i czyszczenie ich z różnego rodzaju zabrudzeń.
  3. Malowanie dachów specjalnie dobranymi preparatami.
  4. Inspekcja i ewentualne poprawki.
Malowanie dachów to także skuteczny sposób na zapobieganie pękaniu i łuszczeniu się powłoki, które mogą prowadzić do powstawania nieszczelności i zwiększenia kosztów naprawy dachu.
Z kolei czyszczenie dachów i dachówek to inny bardzo ważny zabieg, który należy wykonywać regularnie, aby zachować dobry stan pokrycia i uniknąć kosztownych napraw w przyszłości. Należy pamiętać, że brud, liście, gałęzie i inne zanieczyszczenia mogą osadzać się na powierzchni dachu, co z czasem prowadzi do jego niszczenia.
Wymalowanie i czyszczenie dachu to procesy, które warto powierzyć profesjonalistom. Fachowcy posiadają nie tylko odpowiednie narzędzia, ale także wiedzę i umiejętności w zakresie przeprowadzania tego typu zabiegów. Dzięki temu można mieć pewność, że dach zostanie odpowiednio zabezpieczony i utrzymany w dobrym stanie przez wiele lat.
W naszej firmie zdobyte doświadczenie pozwala nam przeprowadzić renowację nawet na dużych wysokościach sprawnie, szybko i terminowo. Jesteśmy przekonani, że efekt końcowy współpracy z nami zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.
Malowanie i czyszczenie elewacji w Krzeszowicach, czyli inne usługi naszej firmy
Nasza firma specjalizuje się w usługach malowania i czyszczenia dachów, ale realizujemy również inne zlecenia budowlano-porządkowe. Chcesz wiedzieć jakie? Zobacz, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić!
  • Profesjonalne doradztwo w zakresie doboru materiałów.
  • Renowacja podjazdów i parkingów (kostka brukowa).
  • Prace związane z czyszczeniem i udrażnianiem rynien oraz śniegołapów.
  • Impregnacja dachówki.
  • Odśnieżanie dużych powierzchni dachów.
Jeżeli chcesz skorzystać z naszych usług i mieć gwarancję dobrze wykonanej pracy, skontaktuj się z nami już teraz. Pracujemy przez cały rok, ale w niektórych sezonach czas realizacji może być dłuższy, dlatego warto zarezerwować termin z wyprzedzeniem.
Zleć nam pracę nad Twoim dachem i ciesz się nową jakością usług.
author image

Anta Company

author image

Paweł Nowak

Profesjonalne wykonanie wysokiej jakości materiały Terminowo wykonana usługa.Bardzo polecam !!!!

author image

elgos

Zleciłem naprawę i malowanie dachu. Ekipa dotarła w umówionym terminie, praca wykonana została szybko i bardzo starannie. Dodatkowo fachowcy założyli na dachu śniegołapy, które będą wstrzymywały zsuwający śnieg. Efekt końcowy bardzo dobry. Teraz dach wygląda jak nowy. Polecam serdecznie firmę: ALPIN SZOSTEK MALOWANIE DACHÓW

author image

Bogusław Guzik

Bardzo profesjonalna firma polecam

author image

Tomasz Podgórski

FIRMA ALPIN SZOSTEK MALOWANIE DACHÓW W SPOSÓB SOLIDNY, PROFESJONALNY I TERMINOWY DOKONAŁA RENOWACJI DACHU NA MOIM DOMU. JESTEM BARDZO USATYSFAKCJONOWANY REZULTATEM I BEZ ZASTRZEŻEŃ REKOMENDUJĘ USŁUGI TEJ FIRMY PRZYSZŁYM KONTRAHENTOM. TOMASZ PODGÓRSKI, KRAKÓW UL. CHABROWA 3

author image

Ula Ponikiewska

Wymiana rynien po zerwaniu przez śnieg i lód. Wszystko na czas zgodnie z umową i wyceną. Firma zna się na rzeczy, godna polecenia

author image

Anna Tucka

Firma Alpin Szostek malowała u mnie dach prawie rok temu. Bardzo gorąco ich polecam. Szybka wycena, szybka realizacja. Dach profesjonalnie umyty i pomalowany. Nic nie dzieje się z farbą. Wygląda pięknie. Panowie bardzo mili. Super firma!

author image

Celina Polak

Szybka i profesjonalna usługa z gwarancją wykonania. Dach wyczyszczony i pomalowany w trzy dni, plus drobne naprawy poszycia dachowego . Z całą pewnością polecam.

author image

Jacek Jarosz

Firma godna polecenia, dach jak nowy. Do pracy podchodzą rzetelnie. Polecam

author image

Marzena Matuszewska

author image

Tomasz Matuszewski

Firma i świadczone przez nią usługi charakteryzuje profesjonalizm , solidność i przystępne ceny. Skorzystałem z ich usług przy uszczelnianiu kominów czyszczeniu dachu i obróbkach blacharskich. Polecam w 100 % usługi tej firmy

author image

Pawel Gracjasz

author image

Bartosz Wnuk

Fachowo wykonana zmiana gontów dachowych oraz malowanie stromego dachu. Sprawnie wykonane zlecone prace.

author image

Marek Domagalski

author image

Sławomir Gigiewicz

Dach pomalowany profesjonalnie. Czasu na wykonanie zlecenia było mało- ale firma stanęła na wysokości zadania. Polecam!